Organizator:

31. finał WOŚP na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Podziel się

Mnóstwo atrakcji, wyjątkowi goście, doskonala zabawa i jeden cel - uzbierać jak największą kwotę na walkę z sepsą. Wielki finał już 29 stycznia.

Hasło 31. finału brzmi: „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. 

"Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami" - źródło www.wosp.org.pl

Spotkajmy się na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Wielki finał startuje o godzinie 10:00. Organizatorzy przygotowali: warsztaty, animacje, pokazy mody, konkurencje sportowe. Warto odwiedzić Strefę Zdrowia w Poznań Congress Center, gdzie będzie można zrobić prześwietlenie płuc, zbadać gęstość kości, wykonać mammografię, a także oddać krew. 

W Holu Wschodnim będą odbywały się pokazy ratownictwa i akcji ratunkowych. W Iglicy - stały punkt programu, czyli "Rowerowy zawrót głowy", a także sportowe atrakcje dla dzieci. O godz. 11:00 z Międzynarodowych Targów Poznańskich wystartuje bieg "Policz się z cukrzycą". 

Od godz. 13:00 w Poznań Congress Center trwać będą licytacje. Ok. godz. 15:00 jedną z nich poprowadzi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, z rąk którego będzie można wylicytować np. książkę "21 lekcji na XXI wiek" Y. Harariego ze specjalną dedykacją od jej autora. 

Scena na placu Powszechnej Wystawy Krajowej

Nie zabraknie także występów znanych i lubianych muzyków. Zagrają: zespół Nanga, Vain Train, Lock Down, Golden Life oraz Peja. Oczywiście nie ma finału WOŚP bez - Światełka do Nieba. W Poznaniu po raz kolejny rezygnujemy z fajerwerków, które zastępujemy Tytką z Glancem. Uczestnicy otrzymają papierowe torebki z sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które podświetlą punktualnie o godz. 20:00. Na zakończenie na głównej scenie poznaniacy będą mogli zobaczyć występ zespołu Organek!

W trakcie całego wydarzenia nie zabraknie także foodtrucków serwujących różnorodne potrawy. Orkiestrowe granie na targach potrwa do godz. 21:00. 

Organizatorem wydarzenia jest Sztab Ławica.